Logo

Samorządowe Liceum im. C.K. Norwida w Stalowej Woli

SUKCESY

14
czerwiec
2018

Mateusz Rychlak uzyskał tytuł Laureata Olimpiady Przedmiotowej

Mateusz Rychlak uzyskał tytuł Laureata Olimpiady Przedmiotowej

W dniach 7-9 czerwca 2018 roku w Warszawie odbyła się druga część zawodów centralnych  Olimpiady Przedmiotowej ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej.". 

Wzięło w nim udział 49 uczniów z całej Polski, wśród nich uczeń naszego liceum Mateusz Rychlak z klasy 2A. Podczas zawodów centralnych olimpiady uczniowie zmagali sie w dziewięciu konkurencjach: Broń i barwa, Eksponat, Malarstwo batalistyczne, Znaki i odznaczenia, Warszawa 1887-1922, Geografia militarna, Literatura i poezja, Pieśń oraz Oprowadzenie po miejscach i obiektach historycznych w Warszawie. W tych konkurencjach uczestnicy musieli wykazać sie nie tylko rozległą wiedzą, ale także umiejętnością przekazania jej w ciekawy i jasny sposób.

Konkurencje odbywały się w  Muzeum Wojska Polskiego,  Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa oraz na terenie miasta Warszawy.  9. czerwca br. w Galerii Porczyńskich odbyło się rozdanie nagród i dyplomów dla uczestników Olimpiady i Konkursu ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego...". Miło jest nam poinformować, że Mateusz Rychlak uzyskał tytuł Laureata Olimpiady Przedmiotowej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

DSC09651

DSC09651

DSC_0121

DSC_0121

laureat losy zaswiadczenie

laureat losy zaswiadczenie

DO WAKACJI 2020 POZOSTAŁO

272

dni

5

godzin

31

minut

55

sekund

Najnowsze galerie