grudzień

Światowy Dzień Życzliwości

21 listopada br. obchodzony  jest  Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.  Już po raz czwarty nasza szkoła przyłączyła się do obchodów tego święta. Szkolnymi koordynatorami tego projektu była biblioteka szkolna i Samorząd Uczniowski gimnazjum.

W ramach obchodów Dnia Życzliwości w naszej szkole uświadamialiśmy sobie nawzajem, że warto być miłym i uprzejmym. Przewodniczący oraz zastępca SU gimnazjum wręczyli każdej klasie Dekalog Człowieka Życzliwego. Po zapoznaniu uczniów z dekalogiem, w klasach przeprowadzono wybory, dzięki którym wyłoniono osoby życzliwe. Uczniowie w czasie przerw mogli złożyć życzenia i pozdrowienia na Szkolnym Drzewku Życzliwości. Zbieraliśmy również nakrętki dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rudniku n/Sanem, aby pomóc zrealizować marzenia chorych dzieci.

W tym roku okazywaliśmy również życzliwość zwierzętom, z tej okazji uczniowie przygotowali prezentację multimedialną, w której przedstawili  podopiecznych Przytuliska „Psia Przystań”.   Poznaliśmy  losy piesków ze stalowowolskiego przytuliska, które szukają jeszcze domów i tych, którzy znaleźli kochających właścicieli. Zachęcano również do wzięcia udziału w zbiórce   żywności i potrzebnych rzeczy dla przytuliska.

Następny Dzień Życzliwości będzie za rok, mamy nadzieję, że choć jego cząstka zostanie w naszych sercach przez kolejne miesiące.