Samorządowe Liceum im. C.K. Norwida w Stalowej Woli

grudzień

Rok Sienkiewiczowski w liceum

Czytali, rysowali i przedstawiali… Rok Sienkiewiczowski w liceum

Uczniowie liceum  w  różny sposób uczcili przypadającą w tym roku 170  rocznicę urodzin i 100  rocznicę śmierci  Henryka Sienkiewicza. Biblioteka szkolna wspólnie z nauczycielami polonistami oraz nauczycielem wiedzy o kulturze włączyli  młodzież do uczestnictwa  w przygotowanych konkursach.  Wszyscy uczniowie klas drugich wzięli udział w konkursie pięknego czytania utworów  pierwszego polskiego noblisty. W  czytelni,  w atmosferze skupienia, młodzież czytała wybrane fragmenty Quo vadis. Najlepiej zaprezentowała się klasa II C, otrzymując w  nagrodę  „róg słodkości”. Klasy pierwsze wzięły udział w konkursie plastycznym. W wybranej przez siebie technice uczniowie  przedstawiali fragmenty utworów pisarza. Na konkurs wpłynęło 49  prac. Wyróżniono  19,  a ich autorzy otrzymali nagrody książkowe. Natomiast, uczniowie klas I A i E   przygotowali wieczornicę,  poświęconą życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza, która odbyła się 7 i 8 grudnia br. w auli szkolnej dla uczniów klas pierwszych i trzecich liceum. W niekonwencjonalnej formie nasi aktorzy przedstawili ciekawe wątki z życia  i twórczości pisarza. Można było dowiedzieć się, że Henryk Sienkiewicz był człowiekiem obdarzonym niepowtarzalnym humorem, wielkim filantropem i patriotą. Występowi naszych aktorów towarzyszyła  wystawa nagrodzonych  prac uczniów, które wpłynęły na konkurs plastyczny.

WP_20161207_14_02_05_Pro
WP_20161207_12_45_22_Pro