Rok Henryka Sienkiewicza

Decyzją Senatu RP rok 2016 został ogłoszony Rokiem Henryka Sienkiewicza.  W tym roku obchodzimy 170. rocznicę jego urodzin i 100. rocznicę śmierci. Mija również 120 lat od chwili wydania powieści Quo vadis, która przyniosła pisarzowi międzynarodową sławę i Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury.
Nauczyciele bibliotekarze wraz z nauczycielami gimnazjum wzięli aktywny udział w uczczeniu tego wielkiego pisarza, podkreślając istotę jego twórczości, wartości jakie ta  twórczość przynosi wielu pokoleniom Polaków.
W czytelni oraz w holu głównym zorganizowano wystawy, na których można zapoznać się z bogatym życiem
i twórczością pisarza. We wszystkich klasach gimnazjum  przeprowadzone zostały konkursy.
Klasy pierwsze wspólnie z nauczycielami polonistami czytały wybrane fragmenty „Krzyżaków”. Najlepiej zaprezentowała się klasa I b.
"Sienkiewiczowskie potyczki" to konkurs jaki odbył się wśród uczniów gimnazjum w klasach II i III. Konkurs przeprowadzony został w czytelni wspólnie z nauczycielami historii. Zadaniem wybranych zespołów klasowych było rozwiązanie czterech zadań konkursowych, dotyczących życia i twórczości pisarza. I miejsce wśród klas drugich zajęła IIc, którą reprezentowali uczniowie: Aleksandra Kotwica, Weronika Szymańska, Aleksandra Wawryk
i Leonard Golik. A I miejsce wśród klas trzecich zajęła IIIa, którą reprezentowali uczniowie: Sandra Wolicka,
Julia Drzymała, Natalia Bednarz i Jakub Moskal.
Uczestnicy wszystkich konkursów otrzymali nagrody książkowe oraz "róg słodkości".

DO WAKACJI 2017 POZOSTAŁO