Samorządowe Liceum im. C.K. Norwida w Stalowej Woli

Projekt edukacyjny - Olga Tokarczuk laureatką Literackiej Nagrody Nobla

W dniach od 6 do 14 listopada 2019 r. klasy II uczestniczyły w  zajęciach bibliotecznych zorganizowanych z okazji przyznania  przez Komitet Noblowski  naszej powieściopisarce Oldze Tokarczuk literackiej Nagrody Nobla  "za narracyjną wyobraźnię połączoną z encyklopedyczną pasją, co sprawia, że prezentuje, iż przekraczanie granic jest formą życia". Celem projektu było poznanie życia i twórczości Olgi Tokarczuk przez uczniów  w nawiązaniu do wcześniejszych polskich  laureatów tej prestiżowej nagrody.
Każda klasa miała za zadanie przygotować prezentacje dotyczącą laureatki literackiej Nagrody Nobla. Następnie uczniowie czytali jedno z opowiadań zamieszczonych w zbiorze "Gra na wielu bębenkach" . Było to opowiadanie „Profesor Andrews w Warszawie“, które  znajduje się w nowej podstawie programowej liceum, a dotyczy niechlubnej przeszłości naszej ojczyzny – okresu stanu wojennego.  Podsumowaniem projektu  był Quiz -10 pytań na temat polskiej noblistki,  na które każdy uczestnik powinien odpowiedzieć po przeprowadzeniu projektu. Uczestnicy projektu wykazali się dużą  wiedzą, pomysłowością i inwencją twórczą,  tym samym spełniając założenia i cele projektu.Na wyróżnienie zasługuje klasa II E, która otrzymuje nagrodę  – róg słodkości.
Projekt przygotowali nauczyciele bibliotekarze Alina Budkowska, Janina Piwnicka, Władysława Góral  we współpracy z nauczycielami polonistami Dorotą Teśniarz, Joanną Siewielec, Krystyną Skwarek i Dorotą Ciozdą.

DO WAKACJI 2020 POZOSTAŁO