Samorządowe Liceum im. C.K. Norwida w Stalowej Woli

marzec

"Obrona ojczyzny - prawo czy obowiązek ?" - projekt edukacyjno-wychowawczy

"Obrona ojczyzny - prawo czy obowiązek?". Uczniowie wszystkich klas trzecich gimnazjum,czytając wybrane fragmenty "Kamieni na szaniec" Aleksandra Kamińskiego,rozważali problem obrony ojczyzny w oparciu o postawy bohaterów tej lektury. "Kamienie na szaniec" to opowieść o młodych chłopcach, którzy potrafili pięknie żyć i pięknie umierać. Ojczyzna była dla nich wspólnotą, dającą poczucie przywiązania i przynależności. Za nią oddawali swe młode życie.Uczniowie doszli do wniosku, że  każdy człowiek ma prawo i moralny obowiązek  do obrony swojego kraju, niezależnie od sytuacji,i nie tylko w czasie wojny. Każdy z nas powinien być zawsze gotowy do walki o wolność swojego kraju.

Projekt był realizowany w dniach od 4 do 6 marca br. przez nauczycieli bibliotekarzy A. Budkowską i J.Piwnicką wspólnie z nauczycielami:A.Bilską-Kokosińską, M.Wolan, M.Szaramą i R. Sienkiewiczem w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w którym uczestniczy nasza szkoła.

DO WAKACJI 2020 POZOSTAŁO