październik

"Nie lękajcie się!" - projekt edukacyjno-wychowawczy

W 40.rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża uczniowie klas II liceum wzięli udział w projekcie wychowawczo - edukacyjnym "Nie lękajcie się !". Celem projektu było pogłębienie wiedzy na temat życia i działalności Jana Pawła II, oddanie hołdu Ojcu świętemu - Pielgrzymowi Miłości i Pokoju. Przedsięwzięcie to miało na celu pobudzenie do refleksji uczniów nad słowami Ojca świętego, skierowanymi do młodych i ich realizacji w codziennym życiu.
W dniach od 23-26 października 2018r. uczniowie czytali poezję papieża, która skupia się wokół doświadczeń wewnętrznych człowieka, jego obcowania z naturą, tajemnicą bytu, a w końcu z Bogiem. Przypomnieli słowa, jakie kierował Jan Paweł II do  młodych podczas spotkań i pielgrzymek. Pogłębili wiedzę na temat życia i działalności Jana Pawła II. Zapoznali się z literaturą zgromadzoną w bibliotece na ekspozycji "Nie przestawajcie być z Papieżem!". Przygotowali również  wystawę na korytarzu  "Dziękujemy Ci Ojcze Święty".

Podsumowaniem projektu był konkurs  "O życiu i działalności Ojca Świętego Jana Pawła II", który  odbył się 30 października 2018 r. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą. Pierwsze miejsce zajęła kl. II A, którą reprezentowali Aleksandra Pintala, Sylwia Sudoł i Sylwia Janecka. Drugie miejsce zajęła kl. II C, którą reprezentowali Mikołaj Petecki, Mateusz Brzozowski i Patrycja Warchoł. Trzecie miejsce zajęła kl. II D, którą reprezentowali Wiktoria Dziura, Patrycja Schiffer i Dorian Dąbek. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe.

Projekt realizowały A. Budkowska, J. Piwnicka we współpracy z paniami: D. Ciozdą,  E. Jaśkowską, K. Skwarek, J. Siewielec i D. Teśniarz. Wpisuje się on w propagowanie czytelnictwa w ramach  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.