październik

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

18 października br. z okazji  „Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych” odbyły się warsztaty  „Czytający mogą więcej” dla klas trzecich gimnazjum. W ramach współpracy z Biblioteką Pedagogiczną warsztaty poprowadziła pani Bernadetta Burdzy.
Celem spotkania było zachęcenie uczniów  do czytania nie tylko książek, które są w wykazie lektur szkolnych. Zachęcano młodzież, aby   sięgała również  po książki pisane przez współczesnych autorów, poruszających aktualne problemy młodzieży. Uczestnikom warsztatów zaproponowano konkretne tytuły. Gimnazjaliści zostali również   poinformowani,  jak poruszać się w katalogach online biblioteki szkolnej i pedagogicznej, jak wyszukiwać potrzebną literaturę czy  tytuł książki, by sprawdzić, czy konkretna  pozycja jest dostępna w zbiorach danej biblioteki.

Warsztaty poprowadzono w ramach projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  na lata 2016-2020.

Zachęcamy do wzięcia udziału w  konkursie  ze znajomości zagadnień związanym z biblioteką, z książkami i z czytelnictwem. Pytania należy pobrać w bibliotece szkolnej. Zwycięzcy otrzymają nagrody książkowe.