Samorządowe Liceum im. C.K. Norwida w Stalowej Woli

kwiecień

LEKCJE WYJAZDOWE Z NATIVE SPEAKEREM

W dniu 3 kwietnia uczniowie klasy 2C SLO pod opieką pani Małgorzaty Buławy i pani Celiny Zarzyckiej wzięli udział w interaktywnych lekcjach języka angielskiego z native speakerem, Rossem Mulkern, pochodzącym z Wielkiej Brytanii nauczycielem o irlandzkich korzeniach. Nasi uczniowie uczestniczyli w dwóch interaktywnych sesjach dotyczących Irlandii i Szkocji. Zajęcia prowadzone bardzo ciekawie, ale na luzie i z humorem, okazały się kopalnią wiedzy z zakresu kulturoznawstwa. Dzięki nim wiemy, między innymi, co znaczy w języku gaelickim irlandzkim pewien napis widywany na koszulkach w Irlandii, ile punktów wart jest gol wkopany nogą lub wbity ręką w futbolu irlandzkim, dlaczego warto trzymać się z daleka zawodnika grającego w hurling oraz ile trzeba zapłacić za obraz malowany nogą przez pewnego tancerza. Komfortowe warunki zapewnione przez organizatora oraz świetne przygotowanie Rossa i sposób prowadzenia zajęć sprawiły, że uczniowie przyjemnie spędzili czas, a jednocześnie wiele się nauczyli.

DO WAKACJI 2020 POZOSTAŁO