marzec

Józef Piłsudski i jego czasy

Biblioteka szkolna ogłasza konkurs „JÓZEF PIŁSUDSKI I JEGO CZASY” 4 kwietnia 2016 r. godz. 11:50 (czytelnia szkolna).
Pierwszy Marszałek Polski Józef Piłsudski ( 05.12.1867 – 12.05.1935).
Od lat najmłodszych myślałem o służeniu Polsce, marzyłem o wielkości. Ja z tą myślą nie rozstawałem się nigdy – i zawsze myślę, że tak żyć, jak żyłem, wart było. Warto było ten ból i to zmęczenie przezwyciężać tak, jak je przezwyciężałem.

CELE I ZAŁOŻENIA KONKURSU:

1. Propagowanie wśród młodzieży współczesnych postaw patriotycznych na przykładzie Józefa Piłsudskiego.
  2. Podnoszenie poziomu wiedzy historycznej.
  3. Popularyzacja tematyki historycznej wśród uczniów.
  4. Kształtowanie umiejętności współpracy w grupie.

W konkursie biorą udział 3 - osobowe zespoły z klas pierwszych liceum.
W I etapie
konkursu zadaniem każdej drużyny będzie rozwiązanie testu Józef Piłsudski – życie i czyny składającego się z 27 pytań, za który można uzyskać mak. 38 pkt.
W II etapie
każda drużyna będzie miała za zadanie odpowiedzieć na jedno z pytań z każdej kategorii:

1. Biografia Józefa Piłsudskiego.
  2. Słynne cytaty, powiedzonka i anegdoty o Józefie Piłsudskim.
  3. Ludzie ( współpracownicy) Józefa Piłsudskiego.

W przypadku uzyskania przez drużyny takiej samej ilości punktów nastąpi dogrywka. Nagrody książkowe otrzymają 3 zespoły, które uzyskają najwyższą liczbę punktów. Konkurs rozpocznie się prezentacją multimedialną zatytułowaną „Józef Piłsudski jakiego nie znacie”.