grudzień

Czuwa sama uśmiechnięta
Nad dzieciątka snem,
Nad dzieciątka snem.

21 grudnia, jak co roku w naszej szkole, odbyły się jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez  katechetów.

Wyjątkowy charakter tegorocznym jasełkom nadał fakt iż, organizatorzy - brat Robert Kozłowski i pan Artur Koniarz, zaprosili do współpracy jedno ze stalowowolskich przedszkoli.

Uroczystości rozpoczęły się przemówieniem brata Roberta, który zaprosił dyrekcję, grono pedagogiczne oraz zebranych uczniów do obejrzenia przedstawienia dzieci z Przedszkola numer 15 w Stalowej Woli. Grupa przedszkolaków przygotowała przedstawianie nawiązujące do zdarzeń sprzed ponad dwóch tysięcy lat oraz polskiej tradycji.  Pokazani zostali Maryja z Józefem, Aniołowie oraz spieszący oddać pokłon nowonarodzonemu Bogu pastuszkowie, którzy „przybieżeli do Betlejem” z darami.

Na zakończenie uroczystości, uczniowie klas pierwszych liceum oraz 3e gimnazjum zaśpiewali kilka kolęd oraz zaprosili wszystkich zgromadzonych do wspólnego kolędowania przy słowach jednej z najpiękniejszych polskich kolęd - Wsród Nocnej Ciszy.