kwiecień

DZIEŃ OTWARTY SAMORZĄDOWEGO LO IM. C.K. NORWIDA W STALOWEJ WOLI

Dnia 6 kwietnia 2019r. w godzinach od 8:30 do 11:30 odbył się w Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym „dzień otwarty”. Do prezentacji liceum zostali zaangażowani wszyscy nauczyciele oraz młodzież licealna. Zaproszeni rodzice, gimnazjaliści oraz uczniowie  klas ósmych szkół podstawowych mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną liceum na rok szkolny 2019/2020.

Prezentacje rozszerzeń pod kątem studiów przygotowali uczniowie pod opieką swoich wychowawców.

O godz. 8:40 rodzice i uczniowie spotkali się z panem dyrektorem Markiem Czoporem i przewodniczącym SU SLO Jankiem Kotulskim z kl. 2D SLO. Po spotkaniu na auli goście mogli zwiedzić cały budynek liceum, wszystkie klasopracownie przygotowane przez nauczycieli SLO, sekretariat, gabinet dyrektorów, pokój nauczycielski, bibliotekę, czytelnię, gabinet pedagoga i psychologa, obiekt sportowy i siłownię oraz zapoznać się z ekspozycją „Historia i sukcesy szkoły“. Wszystkich gości oprowadzali przewodnicy – uczniowie kl.1 i 2 SLO.

W godz. od 9:00 do 10:30 w salach lekcyjnych odbyły się różne zajęcia pokazowe z języka polskiego, języków obcych, matematyki, biologii, geografii, chemii, fizyki, historii, wos-u i  informatyki.

„Dzień otwarty” SLO był bardzo udany. Samorządowe LO odwiedziło około 300 zainteresowanych  uczniów oraz wielu rodziców. Wśród młodzieży odwiedzającej liceum było wiele osób z pobliskich miejscowości.

Nauczyciele wykazali się ogromnym  zaangażowaniem i poczuciem humoru oraz dopisała piękna pogoda.