Dzień jabłka

17 listopada odbył się w naszej szkole Dzień Jabłka.

Celem akcji była promocja zdrowego odżywiania, korzystanie z zasobów polskiej ziemi, ale również wprowadzenie kolorów i witamin do szarej, szkolnej codzienności. Inicjatorką i organizatorką przedsięwzięcia była psycholog szkolna, Anna Pamuła-Kaczmarczyk. We wspólne działania zaangażowały się także panie pedagog, Ewa Brzyska i Katarzyna Dąbek, opiekunka SU SLO, pani Anna Gątarz i oczywiście młodzież, która swoją energię ulokowała w takich działaniach, jak: pieczenie ciast, babeczek, pierniczków, przystrajanie głównego korytarza szkoły w jesienne kolory owoców i warzyw, wyciskanie soków, szukanie sponsorów i wnoszenie skrzynek pełnych jabłek do szkoły.

Swoje jabłkowe dzieła sztuki kulinarnej udostępnili także przedstawiciele Grona Pedagogicznego: pani Anna Adamska, pani Ewa Brzyska, pan Tomasz Zontek, pani Barbara Wiatrowicz, pani Krystyna Skwarek z klasą 1 F i pani Anna Pamuła-Kaczmarczyk. Kiermasz jabłkowych pyszności odbywał się cały dzień, uzbierane fundusze zostaną przeznaczone na cele charytatywne oraz nagrody w konkursach. Honorowym Gościem w Dniu Jabłka była pani Małgorzata Garbulińska, nauczyciel biologii, z zamiłowania propagująca tematykę zdrowego odżywiania. Pani Garbulińska wybranym klasom liceum i gimnazjum przybliżała temat zdrowego odżywiania podczas 45- minutowej prelekcji.

jablko1
jablko2