marzec

BOOKTALKING, CZYLI PIĘĆ MINUT O KSIĄŻCE – MIEJSKI KONKURS CZYTELNICZY

Dnia 21 lutego br. w naszej szkole odbyła się II edycja Miejskiego  Konkursu Czytelniczego „Booktalking, czyli pięć minut o książce”, zorganizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną Filia w Stalowej Woli, przy współpracy  nauczycieli bibliotekarzy Aliny Budkowskiej, Janiny Piwnickiej i Michaliny Śniosek z PSP nr 11. Konkurs skierowany był do uczniów stalowowolskich  szkół podstawowych, gimnazjum i liceum. Zadaniem uczestników konkursu było zaprezentowanie dowolnej książki  metodą booktalkingu. Mogło to być   streszczenie fabuły, prezentacja głównego bohatera, przedstawienie jednego epizodu czy oddanie nastroju prezentowanej pozycji, przy wykorzystaniu narzędzi multimedialnych. W konkursie wzięło udział 30 uczniów. Naszą szkołę reprezentowali Karolina Proszowska IIb G, Julia Kołodziej III b G i Katarzyna Proszek III b G. Liceum reprezentowali  Izabela Kruczkowska 1C, Daniel Piecyk 1C, Filip Trybuła 1C i Mateusz Rychlak 2A.

Mateusz Rychlak z klasy 2 A zajął I miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych, otrzymując w nagrodę bon o wartości 100 zł oraz książki o tematyce beletrystycznej.

Sponsorem nagród był Urząd miasta Stalowa Wola.

DO WAKACJI 2018 POZOSTAŁO