kwiecień

4. miejsce ucznia SLO w konkursie "Polszczyzna bez tajemnic"

4. miejsce ucznia SLO w konkursie
Miejska Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu filia w Stalowej Woli zorganizowała konkurs wiedzy o języku polskim: ,,Polszczyzna bez tajemnic", którego honorowym patronem jest Przewodniczący Rady Języka Polskiego prof. dr hab. Andrzej Markowski. Zorganizowany już po raz drugi, cieszący się dużym powodzeniem konkurs, spotkał się z szerokim zainteresowaniem. W tym roku wzięło w nim udział 60 osób. W odpowiadaniu na pytania, potrzebna była umiejętność szybkiego czytania ze zrozumieniem, ponieważ na odpowiedź na każde pytanie dostępny był czas 30 sekund. W czasie gdy prace były oceniane, prof. Markowski wygłosił wykład pt.: ,,Współczesna polska grzeczność językowa". Uzyskanie tej samej ilości punktów przez kilku uczestników zadecydowało o rozegraniu dogrywki, która przesądziła ostatecznie, kto ma stanąć na podium.

Miło jest nam poinformować, że uczeń naszego liceum Mateusz Rychlak otrzymał wyróżnienie, uzyskując 4. równorzędne miejsce w dogrywce.

strona_1

DO WAKACJI 2018 POZOSTAŁO