czerwiec

„Czytanie Norwida” – Ogólnopolska Akcja Szkół Norwidowskich

W dniu 5 czerwca br.  Samorządowe Liceum Ogólnokształcące  uczestniczyło w Ogólnopolskiej Akcji  „Czytania Norwida”. Mottem tegorocznego czytania poezji  Patrona  był cytat z „Memoriału o młodej emigracji”: Ojczyzna jest to wielki-zbiorowy obowiązek. Wybrane utwory nawiązujące do motta czytali uczniowie klas 1B,1D, 1E, 2A, 2B, 2C, 2D, 2F, 2G.
Dzień ten uświetnił swoją obecnością   Modest Ruciński,  ambasador Stalowej Woli, aktor znany z wielu ciekawych ról filmowych i teatralnych.
W niekonwencjonalnej formie rozmawiał z uczniami o Norwidzie i jego twórczości, ściągając z piedestału  wzniosłość poezji, pokazując równocześnie, że każdy ma prawo do własnego jej odbioru.
Czytanie wierszy było urozmaicone śpiewem Gabrieli Chciuk i Angeliki Niedopad oraz akompaniamentem muzycznym w wykonaniu Patrycji Bartoś i i Beaty Wasąg.
Uroczystość przygotowaly panie Aldona Bilska - Kokosińska i Janina Piwnicka.