czerwiec

CZYTANIE NORWIDA

CZYTANIE  NORWIDA

W poniedziałek, 5 czerwca 2017r., uczniowie Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida po raz kolejny włączyli się w ogólnopolską akcję "Czytanie Norwida", by w ten sposób uczcić patrona swojej szkoły. Akcji towarzyszyły słowa pochodzące z wiersza poety "Do spółczesnych": " I pożegnałem kraj, i brzegi znane..." .

W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klasy 2b ( Andżelika Gorczyca, Weronika Szoja, Anna Bieniek, Gabriela Wyka, Katarzyna Strzęciwilk, Karolina Lasińska, Natalia Roczniak, Marcin Moskal), 2e ( Anita Brak, Joanna Gustyn, Magdalena Głowala, Emilia Styrc, Andrzej Rup ) oraz 1a ( Gabriela Chciuk), którzy pięknie czytali wiersze Norwida bądź udanie zmierzyli się z tekstami artysty, oryginalnie interpretując je muzycznie.

Opiekę nad całością przedsięwzięcia sprawowały panie: Joanna Siewielec, Elżbieta Piwnicka, Elżbieta Rychlak oraz Celina Zarzycka. Serdeczne podziękowania należą się uczniowi klasy 1a, Mateuszowi Rychlakowi, który zajął się obsługą techniczną.

DO WAKACJI 2017 POZOSTAŁO