czerwiec

PROGRAM "DOBRY START"

PROGRAM

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start“. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody - otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł, które będą mogli przeznaczyć na zakup przyborów szkolnych czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia.

W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno – wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.

Wnioski o świadczenie z programu można składać  online już od 1 lipca br.  Nabór wniosków w wersji papierowej  rozpocznie się 1 sierpnia br. Ostateczny termin mija 1 listopada br.

Więcej informacji w ulotce i na plakacie.